Choď na obsah Choď na menu
 


Tvárová gymnastika: veselo proti vráskam

11. 2. 2011

 

Tvárová gymnastika: veselo proti vráskam

 

Tvárová gymnastika: veselo proti vráskam


Či už ste zbadali prvé vrásky na tvári, alebo im úspešne unikáte, rozhodne by ste mali venovať pár minút denne príjemnému cvičeniu, ktoré vám pomôže zachovať si mladosť o čosi dlhšie. Verte, toto cvičenie vám dokonca pár rôčkov na tvári uberie!

Od určitého veku začínajú drobné i väčšie vrásky trápiť mnohé z nás. Existuje však jeden lacný a účinný prostriedok, ako s nimi bojovať. A navyše je aj veľmi príjemný! Novou, a vlastne tak starou, metódou ako bojovať proti vráskam, je tvárová gymnastika.

Podvedomé cvičenie
Ak vás doteraz vrásky na tvári netrápili, tak máme pre vás dobrú správu, príliš sa nimi ani netrápte. To, čo môžete pre pružnosť a mladosť svojej pokožky je totiž veľmi príjemné. Tušili ste, že napríklad aj úplne obyčajným bozkávaním precvičujete mnoho mimických svalov a pleti pomáhate udržať pružnosť?

Bonusom sú aj hormóny vášne, ktoré sa pri tom do tela vylučujú, pretože pokožku prekrvujú a tým omladzujú. Postačí denne niekoľko minút a kolegyne v práci vám budú len ticho závidieť, a verte neuveria, že sa za tým neskrýva drahá kozmetika.

 

Prirodzene, od určitej chvíle možno budete mať pocit, že do boja s vráskami treba zapojiť aj silnejšie zbrane ako len bozky. Dávame vám za pravdu Tvárová gymnastika je však jednoduchým cvičením, a tu je niekoľko zaručených tipov!

Pomocou niekoľkých jednoduchých cvikov dokážete v priebehu chvíle precvičiť až 70 svalov. Prvý cvik je skutočne jednoduchý. Sadnite si, alebo sa postavte vzpriamene tak, aby ste sa zadívali k stropu a začnite prežúvať, akoby ste mali v ústach žuvačku. Poriadne sa do žuvania pustite, až sa vám začnú napínať svaly na krku.

Pery k sebe!
A teraz prídu na rad úsmevy. Tento úsmev nebude len taký obyčajný. Pery držte pri sebe, snažte sa však o čo najširší úsmev, takmer akoby ste boli klaun. Úsmev od ucha k uchu vám zaručí poriadne precvičenie tejto časti tváre.

Ďalší cvik je opäť spojený s ústami. Predstavte si, že sú ako balón, ktorý treba naplniť na maximum. Poriadne tým ponaťahujte svoje líčka. Následne vyskúšajte nafúknuť vždy jedno líce.

A na záver ešte pár cvikov pre pekné čelo. Zavrite oči a pokúste sa obočie povyťahovať čo najvyššie. Na záver, skôr než sa znova uvoľníte, skúste ešte predviesť poriadne nahnevanú tvár a mračenie, za ktoré by vás mohli nominovať aj na Oskara.

Týchto pár cvičení zvládnete prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, či už večer pri televízii alebo pri varení. Ak si na ne len tak mimovoľne nespomeniete, skúste ich cvičiť pred zrkadlom keď sa krémujete.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.